Kasık Estetiği

kasık germe ameliyatı

Kasık bölgesinde ya yağlanma şeklinde ya da sarkma şeklinde problem olur. Kasık bölgesi, kadınlarda özellikle doğum yaptıktan sonra en fazla yıpranan bölgelerden biri. Hamilelik sırasında derinin genişlemesi, alınan kiloların sonucu yağlanma kasık estetiği açısından hoş olmayan bir görünüm oluşturur. Gençlik yıllarında gergin, sıkı ve diri görünen kasık bölgesi, yaşlanmanın etkisiyle geşemeye başlar. Cinsel organın hemen üzerinde, sağ ve sol kasık çizgisinin arasında kalan üçgen alanda biriken yağlar, gevşemeyle birlikte sarkma yapabilir. Çok ileri olgularda cinsel organ ön tarafını kapatacak kadar sarkabilir. Daha genç yaştaki bayanlarda, doğum yapmayanlarda sarkma olmadan, sadece yağ birikimi olabilir.
Kasık germe için iki farklı ameliyat uygulamak mümkün. Sadece yağ birikimi varsa, sarkıklık yoksa liposuction ile yağ alma işlemi uygundur. Eğer sarkma da varsa, derinin de gerilmesini sağlamak üzere kasık germe ameliyatı yapmak gerek.
Liposuction uygulamasında kasık kenarlarından 2-3 mm delik açılarak içerideki yağlar alınır. Tercihinize göre ister lokal anestezi altında, ister genel anestezi altında yapabilirim. Çoğu zaman ameliyat olduktan sonra aynı günün akşamı evinize dönebilirsiniz.
Kasık germe ameliyatı sırasında tam sezeryan ameliyatının yapıldığı yerden deri kesilerek deri fazlalıkları ve altındaki yağlar çıkarılır. Deri, daha gergin olarak birbirine karşılıklı olarak yaklaştırılarak dikilir. Geride sezeryan izi gibi bir iz bırakır. Kendinizi iyi hissettiğiniz takdirde aynı gün eve dönebilirsiniz.
Ameliyatınızda hangi teknik uygulanırsa uygulansın fark etmez, ameliyat sonrası fazla ağrı hissetmeyeceksiniz. Sızlama şeklinde herkesin rahatlıkla dayanabileceği derecede hissedeceğiniz hafif ağrıyla normal günlük hayatınızı sürdürebilirsiniz. İyileşme döneminde yatak istirahatine ihtiyacınız olmayacağı için en kısa zamanda iş hayatına dönebilirsiniz. Ameliyattan birkaç gün sonra banyo yapabilir, yolculuğa çıkabilirsiniz. Ameliyatınız estetik dikişlerle yapacağım için özel yara bakımı, pansuman gerekmeyecek olup, dikiş aldırma sıkıntısı yaşamayacaksınız. Yaranın iyileşmesi için gereken 7-10 günlük sürenin sonunda denize ya da havuza girebilir hale geleceksiniz.
Kasık germe ameliyatı, yüz güldürücü sonuçlarıyla aynanın veya eşinizin karşısında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, özgüveninizi tazeler.

Op. Dr. Nazmi Bayçın

 
Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…

Yorumlar

  1. salih

    Benim de kasık bölgemde yağlanma ve şişlik var ama hiç rahatsız edici değil, sadece pantolon giydiğimde sıkışmayla orası fazla şiş duruyor. Bu görüntü beni aşırı rahatsız ediyor. Fazla hareket etmiyorum. Çok oturmaktan dolayı kalça ve baldır bölgelerinde de yağlanma ve fazlalık var. Ayrıca midem haddinden fazla büyük çok hızlı yemek yiyorum, çiğnemeden yutuyorum. Günlük azalttığım halde 2 ekmek yiyorum çay çok tüketiyorum. Tatlıyı aşırı yiyorum hareket etmiyorum. Bunlardan mı kaynaklı yoksa kasık bölgesindeki yağlanma hastalık mı? Yıllardır var bu kasık bölgem, şiş ve aşırı yağlı. Ne yapmam gerekirse onu yapmak istiyorum.

    cevap

 Yorum Ekle